|
ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ
Протидія торгівлі людьмиВідповідно до ст. 1 Закону України «Про протидію торгівлі людьми» Торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином. Міфи про торгівлю людьми Торгівля людьми — це проституція. Торгують лише молодими жінками. Мої друзі не можуть мене продати. Вербувальники найчастіше знайомі вам люди. Ті, яким ви довіряєте. Людьми торгують лише за кордоном, але не в моїй країні. Поїздка за кордон цілком безпечна. Зі мною такого ніколи не трапиться. Жертвам торгівлі людьми ніхто не допомагає. Той, кого продали в рабство, завжди може повернутися.
Торгівля людьми – це вербування, перевезення, передача, приховування або прийом осіб шляхом погрози застосування сили чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливого становища або шляхом виплати чи одержання грошей або іншого тиску, щоб отримати згоду особи, яка має контроль над іншою особою з метою експлуатації.
- Які засоби: - ПОГРОЗИ,ЗАСТОСУВАННЯ СИЛИ, НАСИЛЬНИЦЬКЕ ВИКРАДЕННЯ,ОБМАН, ШАХРАЙСТВО, ЗЛОВЖИВАННЯ ВЛАДОЮ
Торгівлю людьми, залежновід мети, можна поділити на:
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ Якщо Ви або Ваші знайомі вирішили поїхати за кордон, пам'ятайте наступні рекомендації: 1. Ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документи крім офіційних службовців! Завжди отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самі. Це врятує Вас від боргової кабали та стане на перешкоді торгівцям людьми використати Ваші документи для вчинення інших злочинів. 2. Обов'язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. В разі необхідності ці копії можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну. 4. Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах свою довірену особу, члена сім'ї чи близьку людину. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном. Таку інформацію можна перевірити в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України за телефоном 8-044-289-50-97 щоденно після 17:00. 5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас. 6. Якщо Ви їдете за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова віза не дає права на роботу. Ви можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни. 7. Термін законного перебування на територіїі іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цьоготерміну. 8. Залиште своїм родичам та друзям декілька копій наступних документів: внутрішнього паспорту України, закордонного паспорту, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж, повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання. 9. Якщо за кордоном Ви потрапили у важку ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.
У звіті ООН зазначено, що 79% людей, втягнутих у рабство, залучені саме в сексуальну експлуатацію, більшість з них — дівчата та жінки. Серед країн, які надали дані для дослідження, 30% з них зазначають, що серед злочинців, які вербують та експлуатують дітей, більшість — жінки. В середньому діти складають 20% з усіх жертв торгівлі людьми, проте, є виняткові регіони, як-от в Західній Африці, де діти складають майже 100% всіх жертв торгівлі! Українці теж стають жертвами торгівлі людьми. За інформацією Укрінформ від моменту отримання незалежності Україною, понад 230 000 українців постраждали від цього. Найчастіше вони ставали жертвами торгівлі людьми в Польщі, Німеччині, Туреччині, ОАЕ, Італії, Китаї.
В той час як дорослі можуть усвідомити небезпеку, почути застереження від близьких, або дізнатись про реалії торгівлі людьми від організації, як-от Працюй безпечно — діти часто залишаються сам на сам з небезпекою. Діти не мають страху перед людиною, яка до них посміхається, а підліток може клюнути на легкі гроші чи почуття до небезпечного незнайомця, чи незнайомки. Роль батьків дуже важлива, Якщо характер відносин між батьками та дітьми побудований на довірі, любові, повазі, зацікавленості, наприклад, батьки знають про соціальні сторінки дітей, час від часу перевіряють їх на предмет опублікованих фото, коментарів до них, друзів, з якими діти спілкуються онлайн та офлайн, або діти самі про це розповідають, ймовірність того, що дитина буде втягнута в ситуацію онлайн-грумінгу (прим. ред. — маскування злочинних мотивів за піклуванням) чи секстингу (прим. ред. — інтимне спілкування за допомогою листування чи телефонних розмов) менша, аніж у дітей, в сім’ї яких відсутні відносини з батьками та основні потреби дитина намагається задовольнити за межами сім’ї, наприклад в соціальних мережах. В таких випадках ризик потрапляння до ситуації торгівлі людьми, зокрема в сексуальну експлуатацію, значний. Також до вразливої категорії людей, які потрапляють в ситуації торгівлі людьми, відносяться діти батьків-заробітчан та діти, в сім’ях яких було присутнє домашнє насильство. Головна проблема дітей заробітчан у тому, що, залишені без батьків, вони часто озлоблюються, стають агресивними, пропускають уроки, знайомляться і підтримують контакти з сумнівними особами, вживають алкоголь, ведуть легковажний спосіб життя і можуть легко потрапити на гачок трафікерів. Діти, в сім’ях яких було домашнє насильство, як правило, шукають психологічної підтримки, розуміння і любові за її межами, таким чином натрапляючи на вербувальників чи трафікерів. Тому дуже важливо, який характер відносин між дітьми та батьками побудований в сім’ї, а також «сучасність» батьків, які цікавляться, шукають і вивчають інформацію щодо ситуацій експлуатації дітей і говорять про це з дітьми, випереджаючи можливе виникнення проблеми. Саме для цього були розроблені Посібник для батьків дитини та Посібник для батьків підлітка, які в стислій формі акцентують увагу на основних потенційно небезпечних моментах, з якими може зіштовхнутись дитина на своєму життєвому шляху. Батьки дізнаються, як вчасно розпізнати процес вербування, а значить попередити проблему ще до моменту її виникнення. Посібники розроблені в сучасному стилі з використанням яскравих акцентів; інформація подається в легкій для сприйняття формі як для дорослих, так і для дітей, що дає можливість вивчати його спільно батькам з дітьми. |