Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Профілактика правопорушень

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України 684 від 13.09.2017, у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин заклад освіти невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти. 

Це означає, що батьки будуть притягнуті до адміністративної відповідальності.  

Такі справи розглядатимуться у суді.  

- На перший раз стягнення може бути у вигляді попередження або ж у вигляді штрафу в розмірі від 850 грн. до 1700 грн.  

- Якщо ж ситуація з пропусками повториться - від 1700 грн. до 5100 грн., без урахування судового збору. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дивимось тут тести для батьків

НАРКОТИКИ І СТАТИСТИКА

 

 

Чи можна цю тему зали­шити поза увагою? Звісно, ні. Ви чудово знаєте про га­небність цього явища І ні в якому разі не хочете, щоб ваша родина була його учас­ником.

На жаль, в Україні є безліч селищ і містечок, де панує «епідемія» наркотиків.

Наркоманія – це захворювання, яке обумовлене залежністю від наркотичних речовин. Розвиваючись, наркотична залежність послідовно проходить кілька стадій: соціальну, психічну, фізичну.  

Наркоманія – це важка хвороба психіки і всього організму, яка без лікування веде до деградації особистості, повної інвалідизації і передчасної смерті. Однак до цього захворювання, на відміну від інших, людина себе призводить сама, стаючи заложником власної дурості і необережності.

Наркоманія ніколи не приходить у відвертій подобі зла – вона завжди маскується під добро. Ніхто не скаже відкрито: «Стань наркоманом», просто запропонують: «Спробуй разок». А це фактично одне й те саме. Людина поза своєю волею залучається до наркотичного виру і стає рабом пристрасті. Мабуть, не даремно кажуть, що гірша з недуг – це бути прив’язаним до своєї недуги. Тому необхідно назавжди запам’ятати, що найбільша небезпека полягає саме в першому прийомі наркотику, в першому шприці!

Найсумніше те, що найбільші жертви наркоманії – це молодь. Наркомани, як правило, не вмирають природною смертю у старості . Вони не доживають навіть до зрілості, вмираючи в молодому і рідше – у середньому віці. Хоча б як організм не чинив опір постійній інтоксикації, але майже ніхто з наркоманів не доживає до 40 років. Якою б здоровою не була б спадковість, її можна зруйнувати, якщо вести спосіб життя, що не в згоді з розумом. Усі генетичні запаси вичерпуються до 30 років, а іноді раніше, і людина перетворюється на руїну.

Не менше 28 млн. чоловік у світі приймають психоактивні речовини, з них 1/3 ін’єктують токсичні препарати.

В Україні за останні 5 років показники поширеності й смертності від наркоманії зросли майже в 2 рази. У 1999 р. на обліку перебувало 91,5 тис. чоловік, з них 70 000 хворих на наркоманію, 21 432 епізодів.

СКАЖЕМО ПАЛІННЮ - „НІ!”

Нікотин — одна з найнебезпечніших отрут рослин­ного походження. Людина загине мит­тєво, якщо дозу нікотину з однієї ку­рильної трубки ввести в організм через Ін'єкцію. У момент затягування тем­пература на кінчику цигарки досягає 600—900 °С. Під час паління відбу­вається суха перегонка тютюну, унасл­ідок чого утворюються токсичні речо­вини. Понад 200 з них небезпечні для організму. Це, крім нікотину, ефірні олії, окис вуглецю (чадний газ), вугле­кислий газ, аміак, тютюновий дьоготь, радіоактивні речовини (полоній-210), свинець, вісмут, арсен, калій, а також масляна, оцтова, мурашина, валеріанова та синильна кислоти, сірководень, фор­мальдегід тощо.

Особливу небезпеку представляє виділений з тютюнових листків 1964 р. радіоактивний ізотоп полоній - 210. Учені довели, що велика його ча­стка залишається и нагромаджується в організмі. Унаслідок його впливу відбу­вається онкоперетворення клітин організму. Цей факт у США був засек­речений, тому що міг завдати серйоз­ного удару тютюновій промисловості. Людина, що випалює в день 20 цига­рок, одержує таку саму дозу радіації, яку б вона отримала, якщо б їй зроби­ли 200 рентгенівських знімків на рік.

Курці завдають відчутної шкоди не тільки собі. Проведені дослідження свідчать, що в людей, які постійно вдихають дим цигарок, клітини сли­зової оболонки бронхів піддаються гру­бим змінам своєї внутрішньої струк­тури. Повне припинення паління че­рез кілька місяців сприяє зникненню нетипових клітин епітелію бронхіаль­ного дерева. Ризик виникнення брон­хіальної астми в курця в кілька разів вищий, ніж у людей, що не палять. Курець — у тому чи іншому ступені хвора людина, тому що тютюновий дим грубо втручається в усі види об­мінних процесів, а також у структуру генів і хромосом. Під час паління в організмі відбувається розпад вітамінів. Тютюновий дим нейтралізує вітамін С. Різко падає вміст вітамінів В6 і В12.  Імунна система в курців сильно по­шкоджена; підвищується небезпека алергійних захворювань. Особливо чутливі до нікотину шлунок, кишеч­ник. Надзвичайно небезпечний вплив тютюну на печінку. Печінка в усіх курців збільшена в об'ємі. Паління яко­юсь мірою вгамовує почуття голоду внаслідок підвищення змісту цукру у крові. Це відбивається на функції підшлункової залози, розвиваються її захворювання.

Нікотин згубно впливає на органи чуття: знижується зір (підвищується внутрішній тиск очей), гострота слуху в курця знижена.

Паління — складний умовно-реф­лекторний психологічний процес. Будь-яке, навіть мінімальне, паління шкідливе для здоров'я.

Сьогодні іноземні тютюнові моно­полії рекламують цигарки, які містять менше нікотину та смол, як «не­шкідливі для організму».

Щодо цього генеральний директор Національного інституту ракових за­хворювань доктор А-Антон (США) по­мітив, що нетоксичною цигаркою може вважатися та, яка не горить.

 

 

 

Підлітковий алголізм. Хто винен?

 

 

Підлітковий алкоголізм в Україні з кожним роком набуває все більш маштабніших результатів. Так, серед підлітків у віці 14-15 років періодично вживають алкогольні напої близько 30% з більш як 2000 проанкетованих школярів, а в 16-17 років їхня кількість збільшується в 2,7 раза і вже становить 80%.
Хто ж винен в тому, що молоді люди вживають алкогольні напої?
Взагалі, вважається, що молодь сама в цьому винна. Тому що таким чином вона хоче бути дорослішою, прагне до неалежності та сомоутвердження.

Приклад старших (у тому числі батьків), неконтрольована реклама, незаконний продаж алкогольних напоїв особам, які не достигли вісімнадцятирічного віку – ось, що формує такий негативний вибір молодої людини.

Інколи, дорослі, можливо, самі того не помічаючи, дуже критикують молодь за вживання алкогольних напоїв. А самі, при цьому, тримають пляшку пива. І який приклад вони подають молоді?

Реклама алкоголю всюди: на телебаченні, по радіо, в інтернеті, просто на вулицях і в магазинах. На підлітка вона діє постійно у кожній сфері їх життєдіяльності.
А з незаконним продажем алкогольних напоїв ситуація взагалі жахлива! В кожному магазині або ларьку прикріплена наклейка з написом: «Я не продаю алкоголь особам не досягнувшим 18 років». Але на це ніхто не зважає, ні підліткі, ні продавці, ні спеціальні державні органи, які повинні це контролювати.

Молода людина з неокріпшим організмом не розуміе, що пиво – це шкідливий та дуже небезпечний продукт. Це наркотик для молодого організму. Адже вживання та зловживання алкогольними напоями особливо небезпечне в цьому віці, тому що ще не завершилося формування організму. У юнацькому віці в печінці відсупній спеціальний фермент – алкоголь-дрідрогенеза, який розщеплюе етиловий спирт на пості нетоксичні сполуки. Ось чому вживання підлітком алкоголю призводить до звикання, а це в свою чергудо дуже небезпечних наслідків.


В організмі людини, якавживає алкоголь змалку, набагато швидче формується алкогольна залежність. Вчені вивчивши біографії декількох сотен хворих, які лікуються від алкоголізму, виявили, що більшість з них почали вживати спиртні напої у віці 12-18 років. А на лікування вони потрапили тільки у 25-35років, з тяжкими ураженнями центральної нервової системи та внутрішніх органів, порушенням психічної діяльності, в стані вираженої соціальної деградації.