Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Вступ до гімназії

 

Шановні мешканці міста Кривий Ріг! 

Вітаємо вас з початком вступної кампанії до 1-го класу! 

  Криворізька гімназія № 122 Криворізької міської ради Дніпропетровської області запрошує на навчання дітей 6-7 років до перших класів - 2024-2025 навчального року.

 

Телефонуйте, записуйтеся за телефоном +380975553480
 

 

На вас чекають досвідчені вчителі, комфортні умови навчання, незабутні свята, екскурсії, пізнавальні квести та інші цікавості.

 

 

В 2024-2025 навчальному році  перші класи будуть навчати такі вчителі

 

 

Непомняща
Олена Валентинівна

вчитель початкових класів

Вища категорія,

старший вчитель

Руденко
Вікторія Іванівна

вчитель початкових класів

ІІ категорія

 

 

Мова навчання. 

Українська. 

 

Коли розпочинається прийом дітей до 1-го класу? 

Прийом дітей до першого класу на 2024-2025 навчальний рік розпочинається у квітні 2024 року. 

  

Як визначається черговість зарахування дітей? 

  • Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування гімназії.

  • У другу чергу зараховуються діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи дітьми працівників цього закладу освіти 

  • На вільні місця зараховуються діти, які не проживають на території обслуговування цього закладу. Якщо кількість заяв на зарахування учнів до школи перевищуватиме заплановану кількість, то проводитиметься жеребкування, процедура проведення якого схвалюється педагогічною радою закладу освіти та затверджується його керівником. 

Як здійснюється розподіл дітей після зарахування? 

Після зарахування дітей до закладу освіти їх розподіл між класами відбувається в межах нормативу наповнюваності класів, визначеного Законом України «Про загальну середню освіту». При розподілі враховують приблизно однакову кількість хлопчиків та дівчаток та дітей шестирічного та семирічного віку в межах кожного класу. 

  

Яким документом має бути підтверджене місце проживання дитини чи одного з її батьків? 

Рекомендовано батькам дітей і директорам шкіл орієнтуватися на наступний перелік документів, що можуть підтверджувати місце проживання дитини (одного з її батьків) та що можуть бути пред’явлені під час подання заяви про зарахування: 

  • паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини; 

  • довідка про реєстрацію місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків), що видається відповідно до Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207; 

  • витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків); 

  • довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; 

  • документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу тощо); 

  • рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання; 

  • документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму, піднайму, оренди тощо), укладений між фізичними особами за умови, що користування відповідним житлом є реальним і здійснюється за згодою та волевиявленням власника майна; засвідчення цих двох обставин може відбуватися в різний, але прийнятний спосіб чи укладений між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку; 

  • довідка про проходження служби у військовій частині (додаток 10 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207); 

  • акт обстеження умов проживання (додаток 9 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866); 

  • акт обстеження матеріально-побутових умов (затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 28 квітня 2004 року № 95, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 08 червня 2004 року за № 703/9302); 

  • будь-який інший документ, що ПІДТВЕРДЖУЄ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ дитини чи одного з її батьків. 

Насамкінець варто наголосити на тому, що будь-який офіційний документ, в якому зазначене місце проживання дитини чи одного з її батьків, форма якого визначена законодавством і який виданий органом державної влади чи органом місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку, є достатнім для підтвердження місця проживання дитини і, відповідно, її права на першочергове зарахування до початкової школи. 

  

Що означає територія обслуговування гімназії? 

Територією обслуговування є адміністративно-територіальна одиниця (або її частина чи окремі будинки), визначена і закріплена місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування за закладом освіти для забезпечення права кожної дитини, яка проживає на цій території, на здобуття початкової та/або базової середньої освіти у закладі освіти, що найбільш доступний та наближений до місця проживання дитини. 

Це означає, що дитина, яка проживає на цій території, має право на першочергове зарахування. 

  

Хто визначає і закріплює за закладами освіти територію їх обслуговування? 

Згідно з частиною 2 статті 66 Закону України «Про освіту» територію обслуговування за закладами початкової та базової середньої освіти закріплюють районні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад. 

Відповідно до частини 1 статті 18 Закону «Про загальну середню освіту» місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за закладами загальної середньої освіти відповідні території обслуговування і до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати. 

Отже, усі місцеві органи виконавчої влади або відповідні органи місцевого самоврядування, визначаючи і закріплюючи за кожним закладом ПОЧАТКОВОЇ та/або БАЗОВОЇ середньої освіти території їхнього обслуговування, мають виходити з того, що кожен такий заклад має бути для кожної дитини, яка проживає на цій території, найбільш доступний та наближений до місця її проживання. 

  

Чи можуть Вам відмовити у зарахуванні дитини до гімназії, на території обслуговування якої вона проживає? 

Ні. «Відмовити» не мають права, адже дитина проживає на території обслуговування закладу освіти. Разом з тим, можуть бути виключні випадки, коли після проведення усіх передбачених Порядком заходів з метою зарахування усіх дітей, потужність закладу не дозволяє зарахувати всіх. 

У такому випадку відповідний орган управління освітою пропонує на вибір батьків таких дітей перелік закладів освіти, максимально доступних і наближених до місця їх проживання, а також сприяє зарахуванню дітей до обраних їхніми батьками закладів освіти. 

  

Як дізнатися за якою школою закріплена територія, на якій проживає дитина? 

Відповідно до вимог частини 2 статті 30 Закону «Про освіту» заклади дошкільної та загальної середньої освіти зобов’язані забезпечувати на своїх веб-сайтах (у разі їх відсутності - на веб-сайтах своїх засновників) відкритий доступ до інформації та документів, зокрема і про закріплену за ними їхнім засновником територію обслуговування. 

  

Якщо Ви хочете віддати дитину в іншу (не закріплену за територією проживання) школу? 

Батьки мають право вільного вибору закладу освіти. 

Батьки (один із батьків) мають право подати необхідні документи (їх копії) до будь-якого закладу освіти для зарахування на вільні місця. Кількість шкіл, в які можна подати документи, необмежена. 

Такі вільні місця можуть з’явитися в закладі освіти, коли будуть зараховані діти, місце проживання яких було підтверджене відповідним документом. Кожен заклад освіти зобов’язаний оприлюднити кількість таких вільних місця впродовж двох робочих днів з моменту їх з’явлення. 

На вільні місця діти зараховуються за результатами жеребкування. 

  

Яка кількість перших класів буде відкрита в закладі? 

У 2024/2025 навчальному році наш навчальний заклад здійснює набір 2-х перших класів. 

  

Яка кількість учнів в класі? 

Орієнтовна кількість учнів в класі - 30. 


 

 

 

 

Форма:

 

шкільна (колір чорний);  спортивний костюм, футболка біла, кросівки, кеди або інше спортивне взуття на шнурках.