Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Корисні поради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПОРАДИ БАТЬКАМ

Пропонуємо вам декілька порад щодо організації навчання та відпочинку дітей під час карантину:

  • Ранок нехай починається як зазвичай у робочі дні. Організуйте сніданок, вранішні гігієнічні процедури, ранкову гімнастику. Це дисциплінує дитину і вас.
  • Плануйте день разом із дітьми. Розподіляйте час таким чином, щоб робота (читання, виконання завдань і вправ) та відпочинок були в співвідношенні 40 хв. занять /20хв. відпочинку. Обов'язково слідкуйте, щоб діти не залишалися надовго без активного відпочинку.
  • Учить дітей плануванню: на аркуші паперу записуйте обов'язкові справи, які треба виконати, а також розробіть спеціальну систему заохочення. Нехай діти пишаються своїми виконаними справами.
  • Слідкуйте за графіком освітнього процесу, не допускайте відставання, адже надолужити прогаяне буде важче.
  • Допоможіть вашій дитині, якщо у неї щось не виходить, підтримайте.
  • Хваліть дітей за виконану роботу. Діти завжди націлені на конкретний результат.
  • Провітрюйте кімнату, створіть умови для активного руху: нехай діти рухаються під музику, танцюють, роблять гімнастичні вправи, дихальну гімнастику.
  • Дозволяйте у визначений час спілкування онлайн. Лист або дзвінок другу та вчителю стане в нагоді. Приємне спілкування й корисна порада допоможуть вирішити будь-яке завдання.
  • Пам'ятайте, що вчителі завжди готові поспілкуватися з вами та вашими дітьми в різний спосіб, надати консультацію чи практичну допомогу.
  • Звертайте увагу на домашні завдання як навчальний інструмент до самостійності, а не покарання.

 

 


 

Поради

щодо встановлення довіри між вихователями

і підлітками у кризовому стані

 

  1. Уважно вислухайте підлітків. Прагніть до того, щоб підліток зрозумів, що він вам не байдужий і ви готові зрозуміти і прийняти його; не перебивайте, не показуйте свого страху, ставтесь до нього серйозно, з повагою.
  2. Запропонуйте свою підтримку та допомогу. Намагайтесь переконати, що даний стан (проблеми) тимчасовий і швидко пройде. Проявіть співчуття і покажіть, що ви поділяєте і розумієте його почуття.
  3. Поцікавтесь, що найбільше в даний час турбує підлітка.
  4. Впевнено спілкуйтесь з підлітком. Саме це допоможе йому повірити у власні сили . Головне правило роботи з дітьми – не нашкодь.
  5. У спілкування з підлітком використовуйте слова, речення, які будуть сприяти розвитку контакту: розумію, звичайно, відчуваю, хочу допомогти.
  6. У розмові з підлітком дайте йому зрозуміти, що він потрібен іншим і унікальний як особистість. Кожна людина, а від віку, прагне дати позитивну оцінку своїй поведінці, переживає потребу в похвалі.
  7. Недооцінка гірша за переоцінку. Надихайте підлітка на високу самооцінку. Вмійте слухати, довіряти і викликати довіру в нього.
  8. Звертайтесь за допомогою, консультацією до спеціаліста (соціального педагога та практичного психолога), якщо щось  насторожило Вас у поведінці підлітка.

 

 

    Роль сім‘ї у вихованні і навчанні дітей.  

 

Памятка батькам по трудовому вихованню дітей 

Матеріали щодо впровадження системи адміністративної відповідальності батьків за порушення учнями навчально-виховного процесу